+90 216 387 77 67

Sosyal Medyada Biz}

Vaillant VED E Seri Elektrikli Şofben

vaillant-ved-e-21

140 yıllık Vaillant tecrübesi ile üretilen 21 / 24kw güçde 2 farklı modelimiz 2 yıl garantilidir

Vaillant VED E serisi elektrikli şofbenleri estetik görünümüyle sıcak su konforunuz için farklı çözümler sunar.

  • Küçük hacimde, yüksek sıcak su konforu
  • Elektronik kullanım
  • Sadece içme, kullanma suyu ısıtılması için ev içi kullanımı ve benzeri yerlerde, donma tehlikesi olmayan kapalı hacimlerde kullanılabilir.
  • Hem sıva altı, hemde sıva üstü şebekelerine bağlanmaya uygundur.
  • Mutfak, banyo, vs. gibi birçok yerde kullanılabilir. Buralarda ayarlanabilir sıcaklıktaki su kullanıma hazır halde olur.
  • Düşük basınçlı ve düşük debili suları ısıtabilir.
  • Güç seçme şalteri ile kullanıcı enerji tasarrufuna yönelik olarak güç sarfiyatını 1/3 oranında azaltabilir.
  • Su debisi ayarlayıcısı ile tesisattaki basınç dalgalanmalarının etkisini dengeler.
  • Aşırı ısınma ile yüksek basınç oluşması halinde elektrik akımını keser

Vaillant elektrikli şofbenleri (VED) trifazedir ve kapalı su devrelerine monte edilirler. Su tıpkı gazlı şofbenlerde olduğu gibi cihazın içinden geçerken ısınır. Su kullanıldığı sürece cihaz çalışmaktadır. Kısacası sıcak su talebi olduğu sürece cihaz çalışacak ve elektrik harcayarak, musluğu kapadığınız an elektrik sarfiyatı olmayacaktır. Elektrikli şofbenlerde elektrikli termosifonlarda olduğu gibi depolanan bir suyun ısıtılması söz konusu olmadığından, anında ayarladığınız sıcaklıkta sıcak kullanım suyunu alabilirsiniz. Isıtılan su çeşitli kullanım yerlerinden alınabilir (örneğin; mutfak, banyo ya da her ikisinden birden).

VED elektrikli şofbenler sıva altı monte edilebilir. Sıcak su talebi olan her yerde hemen, kesintisiz, istediğiniz ve ayarladığınız sıcaklıkta sıcak su temin edilir.

VED elektrikli şofbenler elektrik şebekesine uygun bağlanmalı ve cihazın çektiği maksimum ampere göre sigorta takılmalıdır.

VED elektrikli şofbenlerin sıcak su kapasiteleri 3,8 lt/dk ile 7,6 lt/dk arasında değişmektedir. Çalışabildiği minimum su basıncı 0.3 bar’dır.

Vaillant Elektrikli Şofbenlerin Çalışma Şekli

Cihazın üzerinde bulunan güç seçme anahtarı sayesinde cihaz farklı güçlerde çalışmak üzere ayarlanabilir. VED elektrikli şofbenler  21 ve 24 kW olarak 2 ayrı tiptedir. Üzerindeki güç seçme anahtarı ile birinci kademede 2/3 güçte; ikinci kademede tam güç çalışırlar.

Cihazlarda bulunan su debisi ayar regülatörü ile gelen soğuk suyun miktarına göre ısıtıcı rezistanslar seçilen güce göre sırayla devreye girerler.

VED elektrikli şofbenler, paslanmaz çelikten mamul ısıtma helezonları içeren bir ısıtma bloğuna sahiptir. Su, bu ısıtma bloğundan geçerken ısıtma helezonlarına temas ederek (çıplak tel sistemi) ısınır. VED elektrikli şofbenlerde elektrikli ve hidrolik kumandası için akım şalterleri mevcuttur. Az sıcak su kullanıldığında cihaz kendi gücünü otomatik olarak yarıya indirir.

VED elektrikli şofbenler DIN Standartlarına göre her türlü izolasyona ve emniyet sistemine sahip olup son derece emniyetlidirler. Vaillant VED elektrikli şofbenlerin çalışabilmesi için hem suyun olması hem de su basıncının yeterli olması gerekir. VED şofbenler sıçrama suya karşı korumalıdır (IPX5). Montajı son derece kolay olan VED elektrikli şofbenlerinin gövdesi kırılmaya karşı dayanıklı bir plastikten imal edilmiştir. Son derece zarif ve estetiktir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN