+90 216 387 77 67

Sosyal Medyada Biz}

Vaillant ecoTEC Pro Tam Yoğuşmalı Kombi 236/5-3

ecotecpro-yogusmali-236-286

Vaillant ecoTEC Pro Tam yoğuşmalı kombi cihazları modern ısıtma ve sıcak su konforu için geliştirilmiş tekniği ile farklı çözümler sunar. Küçük hacimde yüksek verim, çevre dostu, değişen konfor şartlarına göre kendini ayarlayabilen modülasyonlu yapısıyla yüksek yakıt tasarrufu.

 • 13 plakalı eşanjör ve aqua konforu ile yüksek sıcak su konforu
 • Aquasensör ile sürekli debi kontrolü yapılarak sabit sıcaklıkta su garantisi ve sessiz çalışma sağlanır
 • By-pass entegreli üç vana ile servis kolaylığı ve sistemi uygun ayar imkânı
 • Su basınç sensörü ile sürekli basınç kontrolü yapılarak emniyetli ve arızasız çalışma sağlanır
 • Geniş iç çaplı küresel vana ile düşük basınç kayıpları ve minimum ses emisyonu.
 • Tam yoğuşma teknolojisi ile %107’ye varan yüksek verim ve yakıt tasarrufu. (EN677’e göre)
 • Kademesiz alev modülasyonu ile yakıt tasarrufu
 • Aqua sensör ile sabit sıcaklıkta su garantisi
 • Beklemede sınıfının en düşük elektrik sarfiyatı
 • Otomatik kademeli pompa ve fan ile tasarruf
 • Otomatik güç ayarı ile ek tasarruf
 • Vaillant’a özgü ek emniyet sistemi
 • Akıllı elektroniği ile arıza teşhis sistemi
 • Düşük gaz basıncında çalışma
 • Akıllı ateşleme sistemi ile arızasız çalışma
 • Kireç kapanı filtresiyle uzun eşanjör ömrü ve yüksek yakıt tasarrufu
 • Donmaya karşı koruma sistemi
 • 7×24 Merkez servis güvencesi

Akıllı Ateşleme Sistemi İle Arızasız Çalışma: ecoTEC Pro Tam yoğuşmalı kombilerde 5 ateşleme denemesi İle akıllı ateşleme sistemi mevcuttur. Böylece değişen gaz basınçlarında cihaz arızaya geçmez ve kullanım kolaylığı sağlar.

Aqua Sensör ile Düşük Su Basıncında Bile Sabit Sıcaklıkta Su Garantisi: Aqua sensör sistemi sayesinde ecoTEC Pro Tam yoğuşmalı kombiler ayarladığınız sıcaklıkta suyu, değişen su basınçlarında bile, sabit sıcaklıkta garanti eder. 0,15 bar ve 1,5 It/dk gibi çok düşük su basınçlarında çalışabilen ecoTEC Pro Tam yoğuşmalı kombiler İle ayarladığınız sıcaklıkta, sürekli sıcak su temini mümkündür.

Otomatik Kapasite Ayarı İle Ek Tasarruf: Cihaz evin o anki ısı ihtiyacını otomatik olarak hesaplayarak buna uygun kapasitede çalışmasını ayarlar ve önemli ölçüde enerji tasarrufuna imkân sağlar.

Alev Modülasyonu ve Yakıt Tasarruf Sistemleri: ecoTEC Pro Tam yoğuşmalı kombi cihazları kapasitesini, o anda gerekli olan, ayarladığınız ısıtma ve sıcak su ihtiyacınızı karşılayacak şekilde ayarlar. Alev modülasyonu kademesizdir. Hem kalorifer sisteminde hem de sıcak su kullanım devresinde alev modülasyonu mevcuttur. Böylece cihazın boş yere çalışması engellenir, yakıt sarfiyatı azalır, konforlu bir ısıtma ve sıcak su temini sağlanır. ecoTEC Pro Tam yoğuşmalı kombiler elektronik ateşlemelidir ve pilot alevi olmadığı için gaz sarfiyatı yoktur. Otomatik devirli fan sayesinde kademesiz modülasyon ile extra tasarruf sağlanır.

Özel Dizayn Isı Eşanjörü İle Yüksek Verim: Atık gaz kolektörü entegreli paslanmaz çelik yoğuşmalı ısı eşanjörü ile %107’ye kadar yüksek verim. (EN677’e göre)

Yüksek Enerji Verimliliği İle Çevre Dostu ve Özel Hidrolik Yapısı ile Tasarruflu Kullanım: Yüksek enerji verimliliğine sahip elemanlar ve özel olarak dizayn edilmiş hidrolik yapısıyla tasarruflu ve çevre dostu kullanım sağlar.

ErP’ye Uygun: ecoTEC Pro Tam yoğuşmalı kombiler Avrupa’da Eylül 2015 te zorunlu olarak yürürlüğe girecek olan ErP (Enerjiyle İlgili ürünler) yönetmeliğinin tüm verimlilik şartlarını sağlamaktadır.

eBUS İletişim Sistemi ile Sorunsuz Çalışma: Bir kablo üzerinden eBUS sistemiyle çalışan diğer cihazlarla iletişim kurabilme özelliği ve erken uyan özelliği ile sorunsuz çalışma.

Kontrol Cihazları ile Ek Konfor ve Tasarruf: ecoTEC Pro Tam yoğuşmalı kombiler opsiyonel olarak kullanılan oda termostatları ve dış hava duyargalı kontrol cihazları İle konfor şartlarını hassas olarak ayarlarken beraberinde ekstra tasarruf sağlanmaktadır.

Donmaya Karşı Koruma: ecoTEC Pro Tam yoğuşmalı kombi cihazları dış hava sıcaklıklarında -6°C’ye kadar kullanım emniyetine sahiptir. Tesisattaki su sıcaklığı 5 °C’ye düştüğünde kombi çalışarak su sıcaklığını 35 °C’ye yükseltir ve cihazı donmaya karşı korur.

Estetik ve Ergonomik Kumanda Paneli: LCD ekran ile cihazın çalışma fonksiyonlarının izlenebilmesi, sistem parametrelerinin ayarlanabilmesi ve arızaların kolay tespiti sağlanır.

eBUS Özelliği ile Vaillant’ın Diğer Aksesuarlarıyla İletişim Kurabilme: eBUS sistemli otomatik kumanda panelleri İle tüm Vaillant cihazları ile iletişim kurulabilmekte.

Küçük Hacim ve Kolay Montaj: Daha önceki modellere göre %30 daha küçük hacim ve yatay bağlantı imkanı İle her alana kolay ve esnek montaj imkanı.

2 Yıl Garanti: Vaillant’ın sadece Almanya’da mevcut beş fabrikasında üretilen ecoTEC Pro Tam yoğuşmalı kombi cihazlari 2 yıl fabrika garantisine sahiptir.

teknikbilgi 236-286

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN