+90 216 387 77 67

Sosyal Medyada Biz}

Vaillant ecoTEC Plus Yoğuşmalı Duvar Tipi Kazan

ecoTEC-Plus-Yoğuşmalı-Duvar-Tipi-Kazan

6 bar işletme basıncı ve 80-100-120 kW güçler ile yüksek katlı binalara ideal çözüm…

Vaillant ecoTEC Plus yoğuşmalı kazanlar geliştirilmiş tekniği ile farklı çözümler sunar.

Yüksek Isı Gücü

Üç farklı kapasite (80-100-120 kW) seçeneği ile VU 806/ 1006/1206 yoğuşmalı duvar tipi kazanlar, yüksek kapasite ihtiyacı olan yapılarda tekil veya kaskad uygulamaları ile bireysel veya merkezi sistemlerde kullanıma uygundur.

Tek kontrol cihazı üzerinden Kaskad Sistemi ile 1 MW’a kadar yüksek güç

Vaillant ecoTEC Plus yoğuşmalı kazanların kaskad bağlantısı ile yüksek kapasitelere ulaşmak mümkündür.

Kaskad sistemlerine uygun Vaillant calorMATIC 630 otomatik kontrol paneli İle 8 adet kazanın kaskad bağlantısı ile 960 kW ısı güçlerine ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Neden Yoğuşma Teknolojisi?

Yoğuşmalı cihazlar gazın yanması esnasında oluşan ısı enerjisi ve aynı zamanda yanma sonucunda oluşan atık gazın içinde bulunan gizli ısı enerjisinin toplamını kullanmaktadır. Atık gazı oluşturan maddeler arasında su, buhar halinde bulunmaktadır. Yoğuşmalı cihazda bu su buharı soğutularak yoğuşması sağlanır ve elde edilen ısı enerjisi paslanmaz çelik ısı eşanjörü üzerinden tesisattan dönen soğuk suya aktarılmaktadır. Bu sayede klasik cihazlarda bacadan atılan enerji yoğuşmalı cihazlarda kullanılarak önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Akıllı Beyin ve LCD Ekran ile Arıza Teşhisi

ecoTEC Plus yüksek kapasiteli yoğuşmalı duvar tipi kazanlarda bulunan akıllı beyin ve LCD ekran ile cihazın dijital olarak tüm çalışma konumlarını takip edebilirsiniz. Sıcaklık ayarı yaparken hem kalorifer hem de boylerin ayarladığınız sıcaklığını LCD ekran üzerinden sadece tuşa basmak suretiyle görebilirsiniz. Akıllı beyin sayesinde cihazın tüm arızalarını ekranda görebilir ve müdahale edebilirsiniz. Cihazın elektronik sistemi en son meydana gelen arızalan kronolojik sıraya göre hafızasına kaydetmektedir. Böylece hızlı ve hatasız servis imkanı sağlanır.

Yeni dizayn integral Paslanmaz Çelik Yoğuşmalı Isı Eşanjörü ve %110’a varan verim. (*)

ecoTEC plus yüksek kapasiteli duvar tipi kazanlar yoğuşma teknolojisini kullanarak farklı ve verimli dizaynı, uzun ömürlü ısı eşanjörü ve mükemmel teknolojisi ile %110’a (*) varan yüksek kullanım verimine sahiptir. Geliştirilmiş paslanmaz çelik ısı eşanjörü üst tarafı “Alt Isıl” kademesi, alt tarafı ise “Ost Isıl” kademesi olarak dizayn edilmişitir. Brülör altında bulunan delikli saç plakanın altında sıcak gazların içinden geçtiği oval borular bulunmaktadır. Bu borular üzerinden en ideal ısı transferi gerçekleştirilmektedir.

* (40/30 C’de alt ısıl değere ve DİN 4702-8’e gSre)

Yüksek İşletme Basıncı

Vaillant ecoTEC Plus yoğuşmalı duvar tipi kazanları 6 bar işletme basıncına dayanımlı olarak dizayn edildiğinden yüksek katlı binalar İçin ideal çözümdür.

Pre-mix Brülör Teknolijisi

Vaillant ecoTEC Plus yoğuşmalı duvar tipi kazanları pre-mix brülör sayesinde kullanıcısına düşük ses seviyesinde sorunsuz, ekonomik ve uzun ömürlü kullanım sağlar.

Otomatik Güç Ayar Fonksiyonu

Isıtma konumunda cihaz gücü “otomatik” olarak ayarlandığında, mevcut duruma göre binanın talep etmiş olduğu ısıl yüklere göre cihaz çalışma kapasitesi otomatik olarak elektronik üzerinden belirlenmektedir. Bu sayede yüksek kapasitelerde gereksiz yere çalışması engellenerek yüksek tasarruf sağlanmaktadır.

Otomatik Modülasyonlu Pompa

ecoTEC Plus VU 806/1006/1206 duvar tipi yoğuşmalı kazanların altına bağlanan, elektronik beyin tarafından kumanda edilen modülasyonlu primer devre pompası, cihazın çalışma konumuna göre en uygun debiyi modülasyonlu olarak sağlayarak tesisatın ihtiyacına uygun miktarda su sirkülasyonu oluşturur. Bu özelliği sayesinde değişken tesisat debi ihtiyaçlarına tam uyum sağlamaktadır. Modülasyonlu pompa ve bağlantı boruları seti İle kolay montaj ve aynı zamanda yüksek tasarruf sağlar.

Boyler Bağlantısı ile Yüksek Sıcak Su Konforu

Vaillant ecoTEC Plus yoğuşmalı duvar tipi kazanlarına İstenildiği takdirde Vaillant sıcak su boylerleri bağlanarak bol miktarda sıcak su ihtiyacı karşılanmakta ve yüksek sıcak su konforu sağlanmaktadır.

ecoTEC-Plus-Yoğuşmalı-Duvar-Tipi-Kazan-Bilgiler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN