+90 216 387 77 67

Sosyal Medyada Biz}

Vaillant ecoTEC Plus Yoğuşmalı Duvar Tipi Isıtma Cihazı

ecoTEC Plus Yoğuşmalı Duvar Tipi Isıtma Cihazı

37 – 46 – 65 kW olmak üzere 3 model vardır.

Yüksek Isı Gücü

VU 376 / 466 / 656 yoğuşmalı duvar tipi ısıtma cihazları, elektronik ateşlemen olup, tesisat şartlarına bağlı olarak, 40 /48 / 70 kVV’lık ısı güçlerine (40/30 °C için) kadar ulaşmaktadır.

Alev Modülasyonu

ecoTEC plus VU yoğuşmalı duvar tipi ısıtma cihazları kapasitesini, ayarladığınız sıcaklığı karşılayacak şekilde kademesiz olarak ayarlar. %21 ile %100 arasında kademesiz alev modülasyonu (VU 656 için) yaparak cihazı boş yere çalıştırmaz ve konforlu bir ısıtma yaparken yakıt tasarrufu sağlar.

Paslanmaz Çelik Yoğuşmalı Isı Eşanjörü ve %107’e (EN 677’e göre) Kadar Verim

ecoTEC plus VU cihazlar yoğuşma tekniğini kullanarak farklı ve verimli dizaynı, uzun ömürlü ısı eşanjörü ve mükemmel teknolojisi ile %109’a varan yüksek bir kullanım verimine sahiptir. Geliştirilmiş oval ve farklı kesitlere sahip paslanmaz çelik yoğuşma eşanjörü; yoğuşma tekniği sırasında oluşan gerilmeleri dizaynından dolayı problemsiz bîr şekilde yenerken, ses seviyesini de minimuma indirmiştir.

Akıllı Ateşleme Sistemi

ecoTEC Plus VU yoğuşmalı ısıtma cihazlarında 5 ateşleme denemesi ile akıllı ateşleme sistemi mevcuttur. Böylece değişen gaz basınçlarında cihaz arızaya geçmez ve kullanım kolaylığı sağlar.

Boyler Bağlantısı ile Yüksek Sıcak Su Konforu

ecoTEC plus VU yoğuşmalı ısıtma cihazlarına İstendiği taktirde Vaİllant sıcak su boylerleri bağlanarak bol miktarda sıcak su ihtiyacı karşılanmakta ve yüksek sıcak su konforu sağlanmaktadır.

Otomatik Termik Dezenfekte ile Bakteri Oluşumunun Engellenmesi

Boylerli sistemlerde aksesuar olarak kullanılacak otomatik kontrol paneli (Regler) üzerinden cihaz, bakteri ve lejyoner oluşumunu otomatik olarak engellemektedir.

Otomatik Devir Ayarlı Pompa

ecoTEC Plus VU 466 ve VU 656 duvar tipi yoğuşmalı ısıtma cihazlarının içinde elektronik beyin tarafından ısı ihtiyacına göre kumanda edilen otomatik devir ayarlı sirkülasyon pompası mevcuttur. Cihazınızın çalışma konumuna göre en uygun debi miktarını sağlayan pompa kademesi otomatik olarak ayarlanarak tesisatın ihtiyacına uygun miktarda su sirkülasyonu oluşturulur. Bu sayede üç ayrı avantaj sağlanmaktadır. Birincisi ve en önemlisi, cihaz düşük güçlerde çalışması gerektiği zamanlarda debi uygun olarak ayarlanarak “At” gidiş ve dönüş suyu sıcaklıkları arasındaki farkı sabit tutarak, tesisat şartları uygun olmasa bile, yoğuşma tekniğine uygun çalışma imkanı sağlanır. İkincisi, suyun hızını kontrol ve kumanda ettiği İçin ses problemi oluşmaz. Üçüncüsü ise, ihtiyaca göre debiyi ayarladığı için pompanın harcadığı elektrik gücü de azalacağından size yüksek oranda elektrik tasarrufu sağlar.

Tek Bacaya Bağlantılı Kaskad Sistemi ile 195 kW, Tek Kontrol Cihazı Üzerinden Kaskad Sistemi île 400 kW Yüksek Güç

Vaillant ecoTEC Plus VU yoğuşmalı ısıtma cihazlarını yanyana paralel bağlayarak, yüksek kapasitelere ulaşmak mümkündür. Kaskad sistemlerine uygun calorMATIC 630 otomatik paneli ile her cihaz kademesiz olarak en küçük ısı yüklerine kadar bile modüle edilerek yüksek enerji tasarrufu sağlanır. Tek bir bina bacasına, aynı tip dört cihazı (VU 376,466 için) ya da aynı tip üç cihazı (VU 656 için) yanyana bağlama İmkanı verilir. Atık gaz çıkışı ortak tek bir bacadan sağlanır. Eğer cihazların koyulacağı yer, her cihazın bireysel hermetik baca çıkışına müsait ise, yine aynı kaskad regleri (calorMATIC 630) ile 8 adet cihazı paralel bağlayıp, 400 kW (VU 656 ile) gîbî yüksek ısıtma güçlerine ulaşmak mümkündür.

ecoTEC Plus Yoğuşmalı Duvar Tipi Isıtma Cihazı Bilgileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN