+90 216 387 77 67

Sosyal Medyada Biz}

Vaillant calorMATIC 470 F Kablosuz Dış Hava Duyargalı Modülasyonlu Oda Termostatı

470F

Vaillant calorMATIC 470 F Dış Hava Duyargalı Modülasyonlu Oda Termostatı

 • Kablosuz kulnnama imkanı
 • Dış hava duyargalı otomatik sıcaklık kontrolü
 • Modülasyonlu çalıştırma fonksiyonu
 • Boyler kontrol imkanı
 • Boyler resirkülasyon pompası kontrolü (VR 40 modül ile)
 • Arkadan aydınlatmalı LCD ekran
 • Haftalık zaman programlama
 • Tek karıştırıcı ısıtma devresi kontrol imkanı (VR 61 modül ile)
 • Solar sistem kontrolü İmkanı (VR 68 modül ile)
 • Soğutma fonksiyonu (Isı pompası cihazları için)
 • Tatil fonksiyonu her ısıtma devresi için ayrı ayarlanabilmekte
 • Sistemin tamamen kapatılması fonksiyonu
 • Odaya veya cihaza montaj imkanı
 • Her bir ısıtma zaman dilimi başına ayrı oda sıcaklığı ayar imkanı
 • Tüm yeni nesil Vaillant kombileriyle kullanılabilir

Regler, Vaillant ısıtma sistemini ve bağlı bir sıcak su boylerinin sıcak su hazırlama işlemini ayarlar. Regler bir yaşam mahaline monte edilmişse, ısıtma sistemini ve sıcak su hazırlama işlemini bir odadan kumanda edebilirsiniz. Bir havalandırma cihazı bağlı ise, regler havalandırma cihazını ayarlar. Regler yaşam mahaline monte edilmişse, havalandırma cihazını yaşam mahalinden kumanda edebilirsiniz.

Isıtma Sistemi

Isıtma

Günün değişik saatleri ve haftanın değişik günleri için regler ile istenen sıcaklığı ayarlayabilirsiniz.

Regler, dış ortama yerleştirilmiş bir sıcaklık sensörüne sahip dış hava duyargalı bir reglerdir. Sıcaklık sensörü dış hava sıcaklığını ölçer ve değerleri reglere iletir. Düşük dış sıcaklıkta regler Vaillant ısıtma sisteminin gidiş suyu sıcaklığını arttırır. Dış hava sıcaklığı yükselirse, regler gidiş suyu sıcaklığınıdüşürür. Bu şekilde regler, dış sıcaklık değişikliklerine cevap verir ve gidiş sıcaklığı üzerinden oda sıcaklığını ayarladığınız istenilen sıcaklığa sabit olarak ayarlar.

Soğutma

Oda sıcaklığı sensörü oda sıcaklığını ölçer ve değerleri reglere iletir. Oda sıcaklığı, ayarlanan sıcaklıktan daha yüksek ise, regler gidiş sıcaklığını düşürür.

Havalandırma

Bir havalandırma cihazı bağlı ise, regler havalandırma işlevini destekler. Regler ile istenilen havalandırma kademesini ve havalandırma zamanını ayarlayabilirsiniz.

Karıştırıcı Modül VR61/4

Karıştırıcı modül VR61/4 bağlı ise, regler iki ısıtma devresini ayarlayabilir:

– Birbirinden bağımsız iki ısıtma devresi, örn. 1.ISITMA DEVRESI müstakil bir evde ve 2.ISITMA DEVRESI bu evdeki kapıcı dairesinde.

– Bir dairede birbirinden bağımsız iki ısıtma devresi, örn. 1.ISITMA DEVRESI radyatörlü sistem ve 2.ISITMA DEVRESI yerden ısıtma sistemi için.

Hibrit Yönetici

Bir ısı pompası bağladıysanız, hibrit yöneticisi mevcut enerji ihtiyacını, maliyet optimizasyonunu ve teknik koşulları dikkate alarak karşılamaya çalışır.Fiyata yönelik hibrit yöneticisi, ayarlanan tarifelere ve enerji ihtiyacına göre ısı üreticisini seçer.İki değerli nokta hibrit yöneticisi, dış sıcaklığa göre ısı üreticisini arar. Sistem bir enerji ihtiyacı bildirirse, hibrit yöneticisi devreye girer ve enerji ihtiyacını ısı üreticisine iletir. Hibrit yöneticisinin hangi ısı üreticisine başvuracağını, hibrit yöneticisi karar verir.

Kullanma Suyu Hazırlama

Regler ile kullanma suyu hazırlama sıcaklığını ve zamanını ayarlayabilirsiniz. Isı üreticisi, sıcak su boylerindeki suyu ayarladığınız sıcaklığa ısıtır. Sıcak su boylerinde sıcak suyun hazır olmasını istediğiniz zaman dilimleri ayarlayabilirsiniz.

Resirkülasyon

Isıtma sistemine bir resirkülasyon pompası monte edilmişse, resirkülasyonla ilgili zaman dilimlerini ayarlayabilirsiniz. Ayarlanan zaman dilimleri sırasında sıcak su boylerinden mus-

luklara ve tekrar sıcak su boylerine sıcak su dolaşır. Bu süre zarfından örn. bir musluğu açtığınızda, musluktan hemen sıcak su gelir.

Donmaya Karşı Koruma Fonksiyonu

Donmaya karşı koruma fonksiyonu, ısıtma sistemini ve daireyi donmalara karşı korur. Donmaya karşı koruma fonksiyonu dış hava sıcaklığını kontrol eder.

Dış hava sıcaklığı

– 3 °C’nin altına düşerse, regler donmaya karşı koruma gecikme süresi dolduktan sonra ısı üreticisini çalıştırır ve istenen oda sıcaklığını 5 °C’ye ayarlar.

– 4 °C’nin üzerine çıktığında, regler ısı üreticisini çalıştırmaz, fakat dış hava sıcaklığını kontrol eder.

Vaillant teknik servisi, donmaya karşı koruma gecikme süresini montaj sırasında ayarlar.

Gelişmiş Donmaya Karşı Koruma Fonksiyonu

Isı pompası bağlı ise ve Soğutma işletme konumunu etkinleştirdiyseniz, ilave donmaya karşı koruma fonksiyonları vardır.

– Dış sıcaklık 10 dakikadan uzun süre 4 °C’nin altına düşerse, regler Soğutma işletme konumunu kapatır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN