+90 216 387 77 67

Sosyal Medyada Biz}

Bakır Boru Tesisat Uygulaması

Bakır Boru Tesisat Uygulaması

Bakır Boru Tesisat Uygulaması

Korozyona dayanıklıdır; Bakır dış etkenlerden etkilenmeyen bir madde olması sayesinde inşaatlarda çok rahat kullanılabilir.

Kullanma kolaylığı; Bakır kolay şekillendirilen bir madde olduğundan kullanılması basit ve işlenmesi süratlidir.

Genleşme özelliği; Düşük bir genleşme oranı ve bu oranın betonun genleşme oranına çok yakın olmasından dolayı bakır boru çok güvenilirdir. Plastik borularda ise bu oran bakırdan 7-10 kat fazla olduğundan sıcak su tesisatları sorun çıkarmaktadır.

Geçirgenlik; Bakır boru yüksek ısıda bile %100 oranında oksijen veya gaz geçirmeme özelliğine sahiptir. Bu sayede plastik ve demir tesisatlar da rastlanan mantar veya bakteri üremez.

Anti-Bakteriyel; Bakır boru tesisatlardaki suyu temizler, bakteri ve mikroplardan arındırır.

Isı iletkenliği; Plastikten 1000 kat fazla olan ısı iletkenliği sayesinde bakır boru özellikle yerden ısıtma tesisatlarında enerji tasarrufuna katkıda bulunmaktadır

Sürtünme katsayısı; Bakır boruların diğer tesisat borularına kıyasla iç yüzeyleri çok kaygan olduğundan küçük çaplı borularla bile randımanlı bir tesisat kurulabilmektedir.

Sağlamlık; Bakır borunun çekme mukavemeti diğer malzemelere göre çok yüksektir.

Basınca dayanıklılık; Bu özelliği sayesinde bakır boru tesisatta basınç veya ısı kısıtlan ması olmadan kullanılabilmektedir.

Estetik; Bakır borunun ve bağlantı elemanlarının inceliği tesisata çok estetik bir görünüm sağlar. Bakır boru kolaylıkla boyanır.

Yangına dayanıklılık; Metal olması sebebiyle bakır boru evlerde meydana gelebilecek yangın olaylarından etkilenmez.

Çevreye duyarlılık; Bakır doğadan elde edilen saf bir madendir. Çevreye hiçbir zarar vermediği gibi tamamen geri kazanılan bir maddedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN